O mnie

Ewa Roszak, psycholog, coach i trener
fot. Joanna Szakoła
Od dziecka potrafiłam być uważna w relacji z drugim człowiekiem.

W “podstawówce” jedyne wypracowania, które mnie nie nudziły to opisy przeżyć wewnętrznych bohaterów za które dostawałam stopień celujący.

Przez całe swoje życie poszukuję możliwości wyrazu i poznania siebie w pełnym potencjale. W szkole podstawowej i liceum były to zajęcia muzyczne: śpiew w chórze, gra na keyboardzie, gdzie odkrywałam siebie w dźwiękach oraz sport (karate) i kształtowanie uważności a także kontaktu z sobą samą “tu i teraz”.

W końcu spełniłam moje pierwsze poważne marzenie, jakim były studia psychologiczne, które pokazały mi głębsze możliwości poznania drugiego człowieka – do intuicji i “czucia”, które miałam już we krwi, zostały dodane narzędzia i techniki.

To, co mnie ukształtowało w podejściu wielokulturowym to współpraca z firmą Global Ethical Standard, gdzie zajmowałam się projektami dotyczącymi społecznie odpowiedzialnego biznesu, oraz doświadczenie zdobyte w USA w Block & Hexter Vacation Center i Harriman Lodge, gdzie pracowałam z wieloma osobami nad ich rozwojem osobistym.

Chęć poszukiwania nowych możliwości rozwoju zawodowego przyczyniła się do uczestnictwa w kursach dotyczących mediacji i negocjacji międzynarodowych (Utrecht, 2010) oraz szkolenia się z komunikacji międzykulturowej i społecznie odpowiedzialnego biznesu (Sztokholm, 2012).

Od 2013 roku prowadzę prywatną praktykę psychologiczną. Swoją pracę poddaję superwizji.

Gabinet w Szczecinie

Jestem również autorką książki “Droga ważniejsza niż cel”. Publikacja zmienia podejście do realizacji celów i kładzie nacisk na doświadczanie szczęścia już w drodze po marzenia. Zamów swój egzemplarz i ciesz się jakością życia, która wiedzie prosto do celu.

Książka "Droga ważniejsza niż cel"

Wciąż się rozwijam, by móc stwarzać jak najlepszą przestrzeń do zmiany dla moich Klientów. 

Wykształcenie:

  • Szkolenie z Dialogu Motywującego (poziom zaawansowany), Praktyk Dialogu Motywującego, Szczecin (2019).
  • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR II), Szczecin (2019).
  • Szkolenie międzykulturowe dla trenerów, Serbia (2016).
  • Certyfikowany Coach Akademii SET, Szkoła Coachów Akademii SET, Warszawa (2016).
  • Certyfikowany Trener Biznesu, Szkoła Trenerów Biznesu Akademii SET, Warszawa (2014).
  • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR I), Sopot (2013).
  • Mgr psychologii, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu (2009).