O mnie

Psycholog

oraz Coach i Trener Biznesu

W prywatnym gabinecie psychologicznym pracuję od 2013 roku i swoją pracę poddaję superwizji.

Przeprowadziłam ponad 1000h szkoleń zarówno dla instytucji prywatnych, jak i państwowych. Pracowałam jako psycholog zarówno w szkole, młodzieżowym ośrodku socjoterapii, w poradniach psychologicznych (zarówno prywatnych, jak i państwowych).
Bardzo ważne są dla mnie standardy pracy oraz wypełnianie swoich obowiązków w zgodzie z Kodeksem Etycznym Psychologa. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Członkiem Nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu.

Zdjęcie przedstawia wizerunek Ewy Roszak - Psychologa, Coacha i Trenera Bizensu
Ewa Roszak- Prywatny Gabinet Psychologiczny w Warszawie, Szczecinie i Online fot. Joanna Szakoła

Jednak zanim zaczęłam pracę w gabinecie to po ukończeniu studiów psychologicznych w 2009 roku postanowiłam wyjechać na studia Erasmus z drugiego kierunku (stosunków międzynarodowych). Zarówno studia psychologiczne, jak i stosunki międzynarodowe (bezpieczeństwo międzynarodowe) były najpierw moimi marzeniami, a następnie zrealizowanymi celami. Miałam przyjemność studiować bezpieczeństwo międzynarodowe na Uniwersytecie Utrecht w Holandii, dzięki czemu poznałam nową kulturę, jak również uczestniczyłam w zajęciach dotyczących rozwiązywania sytuacji konfliktowych na świecie z praktykami z organizacji międzynarodowych. Był to bardzo fascynujący czas. Po wymianie międzynarodowej w Holandii rozpoczęłam poszukiwanie pracy marzeń. Z natury jestem osobą aktywną i potrzebowałam różnorodności zadań w potencjalnej pracy. Poza tym odkąd pamiętam praca z drugim człowiekiem sprawiała mi ogromną radość. Przyszedł czas na testowanie rzeczywistości: zahaczyłam o firmę marketingową, współpracowałam z NGO, by na 1,5 roku zagrzać miejsce w firmie Global Ethical Standard (GES), gdzie zajmowałam się projektami dotyczącymi społecznie odpowiedzialnego biznesu (w tym raportowałam odnośnie łamania praw pracowniczych w fabrykach korporacji). Jednak wciąż miałam poczucie braku kontaktu z drugim człowiekiem.

Studia psychologiczne na SWPSie (2004 -2009) dodały mi skrzydeł i miałam poczucie, że wszystko co najlepsze jest dla mnie możliwe. Zajęcia z  autorytetami w dziedzinie psychologii i rodzinna atmosfera (w tamtym czasie na Wydziale Zamiejscowym we Wrocławiu) spowodowały, że czułam się na właściwym miejscu . Moją wiarę w siebie i przyszłość wzmacniały coroczne wyjazdy do USA na wakacje do pracy, gdzie mogłam realizować swój potencjał i pracować z ludźmi z różnych kultur w aspektach psychologicznych. Kierowało mną spełnienie i pełnia radości.

W 2012 roku jeszcze będąc w GES bardzo mocno wróciły wspomnienia ze studiów na SWPSie, doświadczenie zdobyte w USA oraz w Holandii na Utrechcie – potrzebowałam pracy z  ludźmi i dla ludzi oraz tej ciekawości poznawczej, która sprawiała, że czułam się w ciągłym procesie inspiracji. I tak w 2013 roku rozpoczęłam swoją działalność jako psycholog, coach i trener biznesu. Nie było łatwo, ale było warto 😀

Ewa Roszak - Prywatny Gabinet Psychologiczny w Szczecinie
Ewa Roszak – Prywatny Gabinet Psychologiczny w Szczecinie

 

Jeśli chcesz mnie bardziej poznać oraz metodę pracy, którą stosuję to zapraszam  do przeczytania “Droga ważniejsza niż cel”. Publikacja powstała podczas drogi do realizacji moich marzeń w przełomowym dla mnie momencie życia. I mimo tego, że kończy się na moich doświadczeniach w 2016 roku to zawiera konkretne drogowskazy, które niejednokrotnie mogą zostać wykorzystane prze Ciebie na Twoim osobistym szlaku w obecnym czasie. Zamów swój egzemplarz i ciesz się jakością życia, która wiedzie prosto do celu.

Książka "Droga ważniejsza niż cel"
Książka “Droga ważniejsza niż cel” Ewa Roszak – Prywatny Gabinet Psychologiczny w Warszawie, Szczecinie i Online fot. Joanna Szakoła

Wykształcenie psychologiczne:

  • W procesie certyfikacji w ramach Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu mającym na celu uzyskanie Certyfikatu Psychoterapeuty systemowego zgodnego z wymogami Ministra Zdrowia.
  • Szkolenie z Dialogu Motywującego (poziom zaawansowany), Certyfikat nr 5 Praktyk Dialogu Motywującego PTDM, Gdańsk (2019).
  • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR II), CTSR (2019).
  • Szkolenie międzykulturowe dla trenerów, Serbia (2016).
  • Certyfikowany Coach Akademii SET, Grupa SET, Warszawa (2016).
  • Certyfikowany Trener Biznesu, Grupa SET, Warszawa (2014).
  • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR I), CTSR (2013).
  • Mgr psychologii, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu (2009).

Wykształcenie poza psychologiczne: